Op 22 januari hebben het Máxima MC en UMCG (TGO/GZW) een nieuwe module op de website pratenovergezondheid.nl gelanceerd. Deze website biedt herkenbare en betrouwbare informatie over ervaringen van patiënten met uiteenlopende aandoeningen. Deze nieuwe module ging over menstruatie en werd feestelijk gelanceerd met een evenement in Eindhoven. Het programma bestond uit een ervaringsverhaal, quiz over mythes, paneldiscussie en presentaties. Daarnaast was de tentoonstelling de tentoonstelling ‘Baarmoedergeheimen’ van Rosanne Martens en Anna Musch te zien. Bekkenbodem4All was er ook bij.
De module bevat verhalen van 33 mensen, waaronder vrouwen en transmannen. Hun ervaringen laten een brede diversiteit zien: van diagnoses zoals endometriose, myomen en hevig bloedverlies, tot ongesteld zijn zonder klachten. De verhalen bieden herkenning, doorbreken taboes en vergroten het begrip rondom menstruatie(klachten) en de impact ervan op het dagelijks leven. Lisa Zuidema (promovendus Máxima MC) ontwikkelde de module als onderdeel van haar promotieonderzoek.
Dit deed ze onder begeleiding van dr. Manna Alma (UMCG, TGO), prof. dr. Marlies Bongers, dr. Peggy Geomini, dr. Jaklien C. Leemans (Maxima MC) en huisarts Pleun Beelen.
